پروتز سینه برای ورزشکاران

آیا می توان بعد از پروتز سینه ورزش کرد؟

چه مدت طول می کشد تا سینه ها بعد از پروتز سفت شود؟

آیا پروتز سینه برای ورزشکاران عوارض جانبی را در پی دارد؟

آیا بعد از پروتز کردن جای بخیه محو می شود؟

کدام دسته از ورزشکاران نباید پروتز سینه را انجام دهند؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون پروتز سینه برای ورزشکاران مطرح شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

پروتز سینه برای ورزشکاران

یکی از جراحی های پلاستیک شایع در بین خانم ها و حتی دختران جوان پروتز سینه می باشد که باعث زیبا و برجسته نمودن سینه ها می شود. از جمله پرسش خانم ها در باب پروتز سینه این است که آیا ممکن است که پروتز در سینه جابه جا شود؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که چون بافت برخی از خانم ها ضعیف است، این عارضه  به ندرت مشاهده می شود و اگر این جابه جایی پروتز در سینه در داخل رخ دهد، به آن سیم ماستیا می گویند که باید جراحی صورت گیرد و آن را برطرف نمود.

ورزش بعد از پروتز سینه

خانم ها بلافاصله بعد از عمل نمی توانند ورزش کنند و باید تا دوهفته یا زمانی که جراح تجویز کرده است را استراحت نمایند، تا هیچ گونه فشاری به سینه وارد نشود. کوچک ترین عارضه ممکن است که درد و سپس خونریزی را در پی داشته باشد که این علائم نتایج خوبی را به همراه نمی آورد.

بعد از دو هفته فرد می تواند برای شروع پیاده روی های آرام داشته باشد در صورتی که این راه رفتن درد و ناراحتی برای وی ایجاد نکند، می تواند فعالیت های سبک و کم فشاری را نیز آغاز کند.

بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی بر این نکته اشاره می کند که اگر پروتز در زیر عضله قرار گرفته باشد بهتر است که از انجام ورزش های بالا تنه و شانه ها و حتی بازوها تا 1 ماه اجتناب شود تا سیر تکامل و بهبودی در فضای پروتز به اتمام برسد.

اگر رشته ی ورزشی شما فوتبال و یا حمل اجسام سنگین مانند بدنسازی می باشد، باید تا 2 ماه از انجام آن جلوگیری شود تا روند بهبودی تکمیل شود. تاکید می کنیم که در صورتی که بعد از مدت زمان تعیین شده، ورزش باعث درد و ناراحتی در ناحیه سینه شود، فورا از ادامه آن خودداری کنید زیرا هنوز دوره نقاهت بعد از عمل شما کاملا برطرف نشده و ممکن است که بر روی نتیجه عمل تاثیر منفی بگذارد. شایان ذکر است که گفته شود فعالیت جسمی بسته به ساختار بدن فرد متغییر است.

چکیده مطلب

برای دستیابی به نتایج مطلوب بعد از پروتز سینه باید به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک حاذق و خبره در این زمینه مراجعه شود که عمل های زیادی را انجام داده باشد و همه ی بیماران راضی باشند. پروتز سینه را نیز تمام خانم های دارای سلامتی کاملی و ورزشکاران، می توانند انجام دهند و هیچ ممانعتی برای آنان وجود ندارد.

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =